Startpagina Overdraagbare ziekten

Vaccinatiecampagne blauwtong en EHD op een kantelpunt

Komende week wordt een stand van zaken gemaakt van de beschikbare vaccins tegen blauwtong serotype 3 en 8 en EHDV. Als dit tegenvalt, ligt een mogelijk uitstel van de deadline van de vaccinatiecampagne op tafel.

De verplichte vaccinatiecampagne tegen blauwtong (BTV) en Epizoötic Hemorrhagic Disease (EHD) is goedgevorderd, beweert federaal minister van Landbouw David Clarinval (MR) in een persbericht. “Dankzij de medewerking en het aanpassingsvermogen van alle betrokken actoren, zijn wij op de goede weg om een bevredigende vaccinale dekking te garanderen.”

Momenteel hebben 43% van de runderen en 42% van de schapen een vaccin tegen BTV3...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Overdraagbare ziekten

Nieuwe regels voor afvoer van IBR-positieve runderen

Veeteelt Voor runderen met een positief statuut inzake IBR (infectieuze boviene rhinotracheïtis) gelden vanaf 1 november nieuwe regels voor de afvoer naar het slachthuis. Els Sterckx van Vlaams Belang ziet in de nieuwe regels een probleem inzake dierenwelzijn. Dat wordt echter door anderen ontkend.
Meer artikelen bekijken