SMS Agro toont nieuwe gedragen schijveneg op Libramont
SMS Agro, een Tsjechische fabrikant van landbouwmachines, toonde op de Beurs van Libramont zijn nieuwe gedragen schijveneg. Voor deze Ontario 500 H was het de wereldpremière.

De Ontario 500 H is een schijveneg van 5 m breed. In tegenstelling tot het vorige model, kan deze nieuwe variant in 2 vleugels samengevouwen worden tijdens het transport. Het vorige model was met 2 vleugels en een middenstuk nog een stuk breder bij transport.
“Vergeleken met de vorige generatie schijveneggen van deze producent zijn de bodemvrijheid onder het frame en de afstand tussen de werksecties vergroot, waardoor het risico op verstopping door plantresten aanzienlijk is verminderd. Klanten kunnen nu kiezen tussen schijven van 510 mm (standaard) of optionele versies van 560 mm. De geometrie van de arm waarmee de schijven zijn opgehangen werd verbeterd voor een betere schijfgeleiding en een sterkere indringing in de grond”, vertelt commercieel directeur Petr Jirsa van SMS Agro in Libramont.
Robuust en makkelijk te onderhouden
“Bij het vorige model hing telkens 1 schijf aan 1 houder, terwijl er nu 2 aan 1 houder bevestigd zijn. Dat maakt de machine robuuster en makkelijker te onderhouden. In plaats van schijfhouders waar 1 schijf op gemonteerd zit maakt de machine nu gebruik van houders waar links en rechts een schijf op gemonteerd zit. De schijfhouders zijn van hoogwaardig materiaal en met rubberen silentblocks aan het frame bevestigd. Dit zorgt voor meer stijfheid en flexibiliteit, waardoor de machine zware veldomstandigheden aankan”, gaat Petr Jirsa verder. Standaard worden onderhoudsvrije lagers gebruikt.
Elke vleugel is onafhankelijk opgehangen aan het hoofdframe, wat de bodemvolging verbetert. Dankzij de hydraulisch verstelbare werkdiepte kan de grond tot 12 cm diep worden bewerkt voor ondiepe stoppelbewerking. De machine kan worden uitgerust met een breed scala aan accessoires, waaronder APV-zaaiwerktuigen voor groenbemesters en verschillende rollen.