Startpagina Veeteelt

Ook premier Michel heeft vragen bij Landbouw-luik Mercosur-akkoord

Het luik over landbouw in het associatieverdrag tussen de EU en de Mercosur-landen (Paraguay, Uruguay, Argentinië en Brazilië) is "onaanvaardbaar in de huidige vorm." Dat zegt premier Charles Michel. De Zuid-Amerikaanse onderhandelaars en de eurocommissarissen ontmoeten elkaar dinsdag in Brussel.

De EU onderhandelt al jaren met de Mercosur-landen, maar het nakende handelsakkoord ligt onder vuur. De landbouwsector staat op de rem omdat het verdrag volgens hen heel wat negatieve gevolgen kan hebben voor de vleesprijs. Landen als Argentinië en Uruguay, bekend om het rundvlees, zullen jaarlijks tot 100.000 ton naar de EU kunnen uitvoeren, en daar kunnen de Europese veehouders volgens de Waalse landbouwersvereniging Fugea niet mee concurreren. De runderen daar worden gevoed met ggo's en hormonen, en de milieunormen zijn minder streng, klagen ze.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Hoe het Agentschap Landbouw waakt over jouw karkasdata

Vleesvee Voor rundveehouders is karkasclassificatie een cruciale schakel tussen het slachthuis en de uiteindelijke uitbetaling. De indeling en het gewicht van een karkas bepalen immers mee de opbrengst van het dier. Maar hoe correct en betrouwbaar zijn die gegevens? En hoe kunnen veehouders hun eigen cijfers raadplegen? Tijdens een studiedag gaf Sven Vrints van het Agentschap Landbouw en Zeevisserij een inkijk in de werking achter karkasclassificatie in Vlaanderen.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Danis

Koolskamp, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures