Startpagina Economie

Gents webplatform Vanier brengt producten van de boer naar restaurants en winkeliers

In Gent is maandagnamiddag het coöperatief webplatform Vanier voorgesteld, waarbij restauranthouders, winkeliers en grootkeukens lokale producten rechtstreeks van bij de boer kunnen aankopen. "Het platform brengt producenten en afnemers bij elkaar, zonder groothandelaars of andere tussenstappen, en krijgt financiële ondersteuning van Stad Gent bij de opstart", zegt de Gentse schepen van Milieu Tine Heyse.

De meeste korte keten-initiatieven in Gent zijn gericht op de individuele consument, zegt het Gentse stadsbestuur. "Met dit online bestelplatform richt Vanier zich op professionele afnemers en wordt de omzet van korte keten-producten in Gent verder uitgebreid. Vanier brengt horeca, grootkeukens, winkeliers én landbouwers direct met elkaar in contact. Een win-win voor allebei. Op termijn wil Vanier ook gewassen en gesneden groenten en fruit aanbieden, wat voor grootverbruikers belangrijk is."

Elke producent bepaalt zelf zijn prijs, productiemethode...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Boeren uit de 4 windstreken veroveren Brussel

Boerenprotest Vandaag (18 december) trokken duizenden Europese boeren door de straten van onze hoofdstad uit ontevredenheid met het Europees beleid. Ze eisen geen woorden, maar daden van de EU, nadat er volgens hen niets is veranderd ten voordele van de boeren sinds de vorige betogingen.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

AB MILIEUSYSTEMEN

Izegem, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures