Startpagina Economie

Deprez geen alleenheerser meer bij Greenyard

Hein Deprez is niet langer meer de grote baas van groente-en fruitbedrijf Greenyard, maar moet voortaan een tweede CEO naast zich dulden. De Nederlander Marc Zwaaneveld is aangetrokken om de noodzakelijke transformatie van het bedrijf in goede banen te leiden. Dat heeft het bedrijf dinsdag na beurs bekendgemaakt. De winst van het bedrijf staat door de concurrentieslag tussen supermarkten in Duitsland en België onder druk.

Greenyard was eerder dichtbij de overname van de Amerikaanse groente- en fruitreus Dole Foods. De deal ketste op het laatste moment af en sindsdien lijkt het bedrijf uit Sint-Katelijne-Waver aangeschoten wild. Eind januari knipte de groente- en fruitreus in de winst- en omzetprognoses. Ging men eerder uit van een winst van 80 tot 85 miljoen euro, nu wordt gerekend op 60 tot 65 miljoen. Het bedrijf neemt ook verschillende financieringsopties onder de loep, inclusief een bij aandeelhouders gevoelige kapitaalverhoging.

Financieel dagblad De Tijd...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Meer aardappelen, minder varkens en runderen

Economie Het aardappelareaal in ons land steeg dit jaar met meer dan 7%, met dank aan het mooie weer in het voorjaar en de hoge vraag vanuit de aardappelverwerkende industrie. De totale oppervlakte cultuurgrond in België daalde met 0,7% ten opzichte van 2024. Ons land telt ook minder varkens en runderen. Dat blijkt uit voorlopige cijfers van het Belgische statistiekbureau Statbel.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Steen pluimveebedrijf

Diksmuide, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Stad Kortrijk

Kortrijk, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures