Zaai bieten en cichorei gaat vooruit
Het seizoen is gestart voor bieten en cichorei. Respectievelijk 53 % en 47 % wordt geschat uitgezaaid te zijn.

Voor bieten en cichorei weet KBIVB het volgende te melden:
Bieten
Volgens de laatste schattingen (7 april) van Iscal Sugar en de Tiense suikerraffinaderij is 53% van het Belgische bietenareaal ingezaaid. Dit percentage is 60% voor het gebied van de Tiense suikerraffinaderij en 35% voor de klanten van Iscal.
De bieten die eind februari zijn geplant, bevinden zich momenteel in het 2-bladstadium. De zaai uitgevoerd rond 27-28 maart vertoonde op 8 april opkomsten tussen 30 tot 50%.
De landbouwers die eind februari reeds gezaaid hebben (voornamelijk in de Polderstreek) zijn momenteel al toe aan hun tweede FAR-behandeling. Dit in tegenstelling tot de landbouwers die afgelopen twee weken pas gezaaid hebben. Zij zijn nog net niet toe aan hun eerste na-opkomst behandeling. Over het algemeen wordt er gestart met de FAR-behandelingen als er sprake is van een bietenopkomst van 90 tot 100% en de eerste onkruiden verschijnen op de percelen.
Cichorei
De schattingen van Beneo en Cosucra van de met cichorei gezaaide oppervlakten bevestigen een goede vooruitgang van de zaai.
Cosucra schat dat 70% al bij zijn klanten zijn gezaaid, terwijl Beneo schat dat 47% van hun oppervlakte is gezaaid.