Startpagina Actueel

Wat vindt een docent van het nieuwe graduaat (HBO5)?

Net twee jaar geleden begon docent Joachim Kerckhove met zijn collega’s aan het uitdenken van de nieuwe opleiding ‘graduaat Productiebeheer Land- en Tuinbouw’ op Hogeschool Vives in Roeselare. Hij verwacht dat het graduaat niet alleen landbouwerszonen of -dochters zal aantrekken, maar ook mensen van buiten de sector. Broodnodig, weet hij.

Kerckhove is een man met een missie: “We gaan ongelooflijk ons best doen, zodat die gasten een brede kijk hebben wat landbouw betreft. De dag dat ze afstuderen moeten ze direct op de werkplaats aanvaard worden, en dat zal zo zijn”, sluit Kerckhove het interview af. Hij kan zijn enthousiasme voor de nieuwe graduaatsopleiding moeilijk wegsteken.

Waarom is die opleiding zo belangrijk?

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Brouns geen voorstander van afbouw melkveestapel

Melkvee De daling van het aantal melkveebedrijven in Vlaanderen is geen nieuw fenomeen. “Het wordt problematisch wanneer de blijvers weinig ruimte krijgen om te ondernemen en de marktkansen te benutten”, zegt Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns. Hij wil Vlaamse melkveehouders meer rechtszekerheid kunnen bieden en meer technieken aanreiken om emissiereducties te realiseren.
Meer artikelen bekijken