Startpagina Actueel

Mondiale landbouwprijzen de komende 10 jaar stabiel tot wat lager

De wereldwijde vraag naar landbouwproducten neemt het komende decennium met 15% toe, terwijl de landbouwproductiviteit nog iets sneller toeneemt. Het gevolg hiervan is dat – gecorrigeerd voor inflatie - prijzen voor agrarische grondstoffen op of onder huidige niveaus blijven. Dat schrijven de FAO en OESO in een gezamenlijk rapport.

De FAO is de wereldvoedselorganisatie van de VN. De OESO is een economisch gericht samenwerkingsverband van vooral rijkere landen. De twee organisaties hebben voor alle belangrijke agrarische grondstoffen inclusief vis nationale en internationale ramingen verzameld. Het rapport komt met een omvangrijke disclaimer: handelsspanningen, ziektedruk, het klimaat en regulering laten zich moeilijk voorspellen. Het is dus een rapport ‘met de beste kennis die nu beschikbaar is.’

“De wereldwijde landbouw is geëvolueerd tot een zeer diverse sector”, stellen...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Veel meer Nederlandse producten in Belgische winkelkar

Economie Belgische gezinnen kopen steeds minder Belgische producten. Vooral door de opkomst van supermarktketen Albert Heijn belanden veel meer Nederlandse producten in Belgische winkelkarren. De Belgische federatie van de voedingsindustrie Fevia klaagde ‘de toenemende bevoorrading uit Nederland’ en ‘de race naar de laagste prijs’ aan.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Steen pluimveebedrijf

Diksmuide, West-Vlaanderen

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures