Startpagina Pluimvee

Trekvogels zijn begonnen aan hun tocht: blijf alert voor vogelgriepvirus

De eerste helft van dit jaar werden een aantal Vlaamse pluimveehouders getroffen door vogelgriep. Gelukkig zijn er de laatste maanden geen nieuwe meldingen meer geweest. Toch is het nodig om blijvend alert te zijn voor het virus, zeker nu de trekvogels aan hun jaarlijkse tochten bezig zijn. Deze dieren zijn immers vaak drager van het vogelgriepvirus. Bewaak daarom de bioveiligheid op uw bedrijf en voorkom insleep van het vogelgriepvirus.

Het risico op een vogelgriepbesmetting bestaat het hele jaar rond. Vogelmigraties betekenen een verhoogd risico maar zijn niet de enige vorm van insleep van het virus op het pluimveebedrijf. Ook besmet materiaal zoals kratten en voertuigen kunnen het virus verspreiden of het kan via bezoekers uw bedrijf binnenkomen. Pas daarom consequent bioveiligheidsmaatregelen toe om uw bedrijf vrij te houden van het vogelgriepvirus.

Contacteer uw bedrijfsdierenarts als een van onderstaande gevallen zich voordoet...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Pluimvee

Bijna 1 miljoen vogels afgemaakt door vogelgriep in Duitsland

Overdraagbare ziekten In Duitsland werden dit jaar al bijna 1 miljoen vogels afgemaakt door de sterke opmars van de vogelgriep. Dat meldt het Friedrich Loefflerinstituut (FLI), dat in Duitsland bevoegd is voor dierengezondheid. Daarmee is de verspreiding van de ziekte bij onze oosterburen nu al vergelijkbaar met de omvang van het vorige recordjaar 2021.
Meer artikelen bekijken