Startpagina Akkerbouw

Fedagrim ziet landbouwer van de toekomst als leverancier ecosysteemdiensten

Fedagrim vindt dat er geen tegenstelling moet zijn tussen natuur en landbouw. De twee worden beide bedreigd door verharding en toenemend ruimtebeslag voor woningen, industrie en infrastructuur. Landbouwgebieden kunnen structureel bijdragen tot het leveren van ecosysteemdiensten en de biodiversiteit. De stelling zal tijdens het Landbouwparlement op Agribex, op 4 december, worden besproken door politici en vertegenwoordigers van de landbouw.

Fedagrim is de belangenorganisatie van producenten en importeurs van machines, uitrustingen en stallen. Fedagrim organiseert tevens de beurs Agribex, die door zal gaan van 3 tot en met 8 december in Brussels Expo. Tijdens de beurs zal een uitgebreid politiek debat worden georganiseerd, waaraan onder meer Europees parlementslid Hilde Vautmans, ex-Waals landbouwminister René Collin en de voorzitter van de landbouwcommissie van het Vlaams Parlement Bary Dochy zullen deelnemen.

Met de organisatie van het Landbouwparlement wil Fedagrim een brug slaan...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Afgeronde eiwitprojecten tonen potentieel voor nieuwe eiwitketens

Akkerbouw Negentien projecten hebben de afgelopen jaren gewerkt om nieuwe samenwerkingsverbanden en eiwitketens te creëren rond duurzame en gezonde eiwitten voor mens en/of dier. Ze werden in 2021 geselecteerd tijdens de projectoproep van het Agentschap Landbouw en Zeevisserij rond ‘Realisatie eiwitstrategie’ in het kader van het Vlaamse relanceplan. Nu de projecten zijn afgerond, is duidelijk dat er potentieel is voor de uitbouw van nieuwe eiwitketens in Vlaanderen.
Meer artikelen bekijken