Startpagina Akkerbouw

EU-regelgeving belemmert biologische gewasbescherming

Uit nieuw onderzoek van onder meer Wageningen UR blijkt dat de toelating van nieuwe biologische gewasbeschermingsmiddelen door EU-regelgeving onnodig duur, stug en tijdrovend is. Dit staat een snelle groene transitie van de landbouw in de weg. De resultaten van de studie zijn gepubliceerd in het wetenschappelijke tijdschrift BioControl.

De gewasbescherming moet duurzamer worden. Biologische middelen die werken op basis van nuttige micro-organismen en insecten krijgen de voorkeur van de EU. Nieuw gepubliceerde onderzoek – uitgevoerd door Jürgen Köhl (Wageningen UR), Kees Booij (Wageningen UR), Rogier Kolnaar (Linge Agroconsultancy B.V) en Willem Ravensberg (Koppert Biological Systems) – richt zich op de relevantie van bepaalde EU-voorwaarden bij de toelating van biologische bestrijdingsmiddelen.

Daarbij gaat het onder meer om voorwaarden rond persistentie. Een belangrijke conclusie...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Afgeronde eiwitprojecten tonen potentieel voor nieuwe eiwitketens

Akkerbouw Negentien projecten hebben de afgelopen jaren gewerkt om nieuwe samenwerkingsverbanden en eiwitketens te creëren rond duurzame en gezonde eiwitten voor mens en/of dier. Ze werden in 2021 geselecteerd tijdens de projectoproep van het Agentschap Landbouw en Zeevisserij rond ‘Realisatie eiwitstrategie’ in het kader van het Vlaamse relanceplan. Nu de projecten zijn afgerond, is duidelijk dat er potentieel is voor de uitbouw van nieuwe eiwitketens in Vlaanderen.
Meer artikelen bekijken