Startpagina Varkens

Termijnmarkt voor varkens opstarten in een periode met hoge prijzen is moeilijk

Termijnmarkten zijn een heel nuttig instrument om prijsrisico’s te managen én vooral om slimmer te worden. Momenteel worden er echter in de vraagmarkt hoge prijzen betaald. Daardoor kunnen varkens via een termijnmarkt eerder moeilijk verhandeld worden. Niettemin ligt het prijsrisico doorgaans volledig bij de varkenshouder, die daar geen premie voor krijgt. Op de termijnmarkt wordt met dezelfde wapens gestreden én zijn alle partijen even slim. Dat zegt Dirk Coucke, CEO van het adviesbureau DLV. .

De Varkensacademie van Inagro: het is elk jaar weer een hoogdag voor de Vlaamse varkenshouderij.

Eén van de gastsprekers dit jaar was Dirk Coucke. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om de termijnmarkt voor varkenshouders, sinds 2012 de Pig Trading Company, weer in de kijkerte plaatsen. En daar zijn wel een aantal goede redenen voor.

Risicovol marktgebeuren

Maar vandaag, waar...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Varkens

Variant van parvovirus gevonden bij Nederlandse biggen

Varkens Nederlandse dierenartsen meldden eind vorig jaar voor het eerst opmerkelijke afwijkingen bij biggen op enkele varkensbedrijven: bolle ogen met een afwijkende stand, soms gepaard gaand met een te rode, kalende en rimpelige huid. Deze verschijnselen worden waarschijnlijk veroorzaakt door een variant van het parvovirus die niet eerder bij varkens is gevonden.
Meer artikelen bekijken