Startpagina Akkerbouw

MAP6 heeft ook impact op de pachtwet: wie moet registratie van bemesting doen?

Er is heel wat te doen over het nieuwe MAP6. Nu blijkt ook dat MAP6 een onmiskenbare impact heeft op de pachtwet. Hierover stelde Vlaams parlementslid Bart Dochy (CD&V) enkele vragen in de commissie Landbouw, aan landbouwminister en partijgenote Hilde Crevits. “Het is belangrijk dat er voor dit neveneffect een oplossing komt.” De administraties van de departementen milieu en landbouw gaan overleggen.

In de teelt van aardappelen, vlas, verschillende groenten,… wordt met het systeem van cultuurcontract gewerkt”, zegt Bart Dochy. Een cultuurcontract is een uitvoering van art 2, 2° van de pachtwet waarbij de pachter en/of de eigenaar de mogelijkheid krijgt om buiten het strikte toepassingsgebied van de pachtwet een verhuring te doen van minder dan 1 jaar voor een specifieke teelt.

Behoefte aan vruchtafwisseling

“...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Ruime belangstelling voor rijk gevulde juni-editie Biovelddag

Akkerbouw Op 25 juni opende het Proefbedrijf voor Biologische Landbouw van Inagro zijn deuren voor de voorjaarseditie van de Biovelddag. De ruim 80 bezoekers werden rondgeleid langs de proefpercelen waarbij de proefopzetten, voorlopige resultaten en het verloop van het eerste deel van het teeltseizoen werden toegelicht. Er waren ook interessante machinedemo’s met de MulchTec planter en de Maverick wiedrobot van Odd.bot.
Meer artikelen bekijken