Startpagina Pluimvee

Negatieve effecten van hittestress reduceren via het vleeskuikenvoeder

Stilaan komt de (echte) zomer eraan. Soms kunnen de temperaturen echter te veel van het goede worden en loert hittestress bij vleeskuikens om de hoek. Verschillende managementmaatregelen kunnen genomen worden om dit te voorkomen, bijvoorbeeld door additieven zoals zink en/of vitamine E in het voeder te mengen.

ILVO/UGent-onderzoekster Annatachja De Grande onderzocht in een vleeskuikenproef of de vorm waarin het zinkmineraal wordt toegediend iets uitmaakt. Ze ging ook na of de voordelige effecten van zink en vitamine E versterkt worden wanneer je beide samen toevoegt in variërende gehaltes.

De belangrijkste bevindingen worden hieronder gegeven.

Wat is hittestress?

Hoge...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Pluimvee

Vogelgriep vastgesteld in Houthulst

Pluimvee Er is vogelgriep van het type H5N1 vastgesteld bij een commercieel pluimveebedrijf in Houthulst (provincie West-Vlaanderen) en bij een hobbyhouder in Welkenraedt (provincie Luik). Minister van Landbouw David Clarinval en het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) voert daarom vanaf 23 oktober de afschermplicht in voor vogels en pluimvee van alle commerciële en in Sanitel geregistreerde pluimveehouderijen.
Meer artikelen bekijken