Startpagina Aardappelen

Belgapom: aanbod groter dan de vraag

De Belgapomnotering voor Fontane en Challenger bedraagt 30,00 euro/ton (zonder btw) of 31,80 euro/ton (met btw). Die prijs is sinds begin september dezelfde. De marktstemming is flauw, met een aanbod dat groter is dan de vraag. Er is geen notering voor Bintje met bestemming diepvries wegens een gebrek aan transacties. Voor andere bestemmingen wordt een prijs vastgesteld van €30,00 (ex. BTW) in een flauwe markt.

Leestijd : 1 min

De Belgapomprijs voor vroege aardappelen is de meest gehanteerde prijs waargenomen op de vorige werkdag voor machinegerooide aardappelen van vroege rassen. De Belgapomprijs voor Bintje, Fontane en Challenger is de meest gehanteerde prijs, waargenomen op de vorige werkdag voor deze variëteiten en dit voor verwerking tot diepgevroren aardappelproducten, veldgewas 35 mm+, frietgeschikt, af producent, los op wagen, voor onmiddellijke levering/ophaling.

De Belgapomprijs en de waarneming voor andere rassen worden vastgesteld door een commissie met 4 vertegenwoordigers uit de sectie verwerking en 4 vertegenwoordigers uit de sectie handel van Belgapom.

Lees ook in Aardappelen

Finse boer balanceert op economische stoel

Buitenland Roger Lindroos verdient goed aan zijn vroege aardappelen, een vaste waarde in de Finse keuken, en aan frambozen. Met rendabele bedrijfstakken probeert hij zijn akkerbouwbedrijf in het zuiden van Finland zo goed mogelijk te stutten. “Elk jaar breekt er wel een poot van de stoel.”
Meer artikelen bekijken