Startpagina Actueel

Vogelgriep op pluimveebedrijf in buurt van Rotterdam

Bij een pluimveebedrijf in Maasland, tussen Den Haag en Rotterdam in Nederland, is vogelgriep vastgesteld. Om te voorkomen dat die zich verder kan verspreiden, zijn de ongeveer 500 kippen op het kleinschalige pluimveebedrijf geruimd.

Leestijd : 1 min

In een zone van 10 kilometer rond het bedrijf liggen geen andere pluimveebedrijven. Sinds 22 oktober geldt een ophokplicht voor commerciële pluimveebedrijven in Nederland. Zij moeten hun kippen binnen houden. De ophokplicht ging in nadat in Kockengen (Utrecht) hoogpathogene vogelgriep was aangetroffen bij wilde knobbelzwanen.

Ook dierentuinen, kinderboerderijen en eigenaars van hobbyvogels zijn verplicht hun pluimvee en watervogels af te schermen zodat deze dieren niet in contact komen met wilde watervogels en hun uitwerpselen. De vogelgriep is erg schadelijk voor vogels, maar zou geen gevaar betekenen voor de mens.

Belga

Lees ook in Actueel

Brussel wordt onder druk gezet om te reageren op droogte

Droogte De Europese landbouworganisaties roepen de Europese Commissie op om opnieuw middelen vrij te maken om de boeren te helpen die door de droogte van deze zomer zijn getroffen. In afwachting van een volledig overzicht van de situatie beperkt Brussel zich voorlopig tot het wijzen op de instrumenten waarover de lidstaten beschikken.
Meer artikelen bekijken