Startpagina Archief

Complexe en moeilijk te bestrijden

bacterie met zoönotisch belang

Streptococcus suis – de belangrijkste streptokok bij het varken – veroorzaakt wereldwijd problemen in de varkenshouderij. Daarenboven is S. suis een zoönose, wat betekent dat ze kan overgaan van dier op mens. Veel bedrijven zijn endemisch besmet en bovendien blijkt de bestrijding moeilijk.

Streptococcus suis werd ontdekt in Nederland in 1951. Er zijn reeds 35 verschillende serotypes, allen geïsoleerd uit zieke dieren, bekend. Binnen elk serotype kunnen ook verschillende stammen voorkomen die verschillen in virulentie.

Serotypes 1-9 worden het vaakst teruggevonden bij zieke dieren. Serotype...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Landbouwers leren van elkaar in 10 nieuwe duurzaamheidsprojecten

Milieu Minister van Landbouw Jo Brouns ondersteunt 10 nieuwe demonstratieprojecten die landbouwers moeten helpen om kennis te vergaren én de omslag te maken naar een duurzamere bedrijfsvoering. De projecten richten zich op agro-ecologische praktijken en op de kansen en het onderhoud van bufferstroken. De Hooibeekhoeve uit Geel speelt hierin een prominente rol met 2 geselecteerde projecten.
Voir plus d'articles
Meest gelezen