Startpagina Archief

Ten vroegste in 2027 EU-verbod op land-

bouwdieren in kooien

Leestijd : 1 min

De Europese commissie reageerde positief op het burger-initiatief ‘End the Cage Age’ (Stop de kooien) van 1 miljoen Europeanen, dat een verbod op het houden van landbouwdieren in kooien eiste. In ons land tekenden 90.000 mensen de petitie. Volgens de initiatiefnemers weerspiegelt het manifest de behoefte aan een omschakeling naar landbouwsystemen die ethischer en duurzamer zijn en aan het herzien van de bestaande EU-regels inzake dierenwelzijn. Er komt tegen uiterlijk 2023 een voorstel, waarbij dat ten vroegste in 2027 van kracht zou worden. Het voorstel van de commissie heeft betrekking op:

- Alle onder de wetgeving vallende dieren, zoals legkippen, zeugen en kalveren

- Andere dieren, zoals konijnen, jonge hennen, leghenouderdieren, vleeskuikenouderdieren, kwartels, eenden en ganzen. In heel wat EU-landen zou heel wat moeten veranderen. Er zal rekening worden gehouden met socio-economische gevolgen en gevolgen op het vlak van milieu.

LV

Actueel

Vleesvee in Vlaanderen: meten is weten

Vleesvee De weegresultaten van zijn Belgisch witblauwe runderen zijn belangrijke bedrijfsgegevens voor veehouder Bruno Vanhaelemeesch uit Watervliet. “Rendabiliteit was tot aan de welgekomen prijsstijgingen van dit jaar lange tijd een grote uitdaging in het vleesvee. Wie de cijfertjes niet op orde heeft, haalt het niet”, vertelt hij.
Voir plus d'articles
Meest gelezen