Startpagina Archief

Een uitdagend jaar voor alle gewassen,

waarin maïs al bij al nog goed standhield

Het onafhankelijk ruwvoedercentrum, CIPF, maakt de balans op van de maïsteelt van dit jaar. Dat ging door in uitdagende omstandigheden om te eindigen bij wisselende opbrengsten.

Na een normale maand januari volgde een zachte en relatief natte maand februari (94 mm neerslag te Ukkel, vergeleken met 65 mm normaal).

De maand maart was beduidend warmer dan normaal, maar vooral het ontbreken van neerslag was tekenend: amper 2 mm in plaats van de normale 59 mm. Ook de regenval in april was zeer beperkt: de meeste neerslag viel in de eerste week van de maand.

Een vlotte zaai in droge omstandigheden

De grondwaterstanden hadden zich tijdens de wintermaanden enigszins kunnen herstellen, maar door de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Petitie tegen insecticide verzamelt meer dan 700.000 handtekeningen

Bieten Een petitie van een studente die vraagt om een Franse wet op te heffen, heeft meer dan 700.000 handtekeningen verzameld op de website van het Franse parlement. De wet - de Loi Duplomb - laat het gebruik van een eerder verboden insecticide opnieuw toe. De petitie krijgt zoveel bijval, dat er een debat in het Franse parlement kan volgen.
Voir plus d'articles
Meest gelezen