Startpagina Archief

Dieren en hun relatie met de mens staan centraal

Het Vlaams steunpunt voor cultureel erfgoed FARO heeft dit jaar voor de erfgoeddag op 23 april het thema ‘Beestig’ gekozen. Dit betekent dat dieren en onze relatie ermee in een heel brede context en vanuit verschillende invalshoeken die dag in het midden van de belangstelling zullen staan.

Het is logisch dat ook het paard volop aan bod zal komen als onze edelste verovering, onze trouwe bondgenoot, maar ook vaak als inspiratiebron voor schilders, beeldhouwers, fotografen, schrijvers en dichters. Vlaanderen heeft sinds mensenheugenis en zelfs op wereldvlak een heel bijzondere plaats verworven als een volk van paardenliefhebbers, -fokkers en kenners zowel van warmbloed- als van koudbloedrassen.

Belgisch trekpaard is beste koudbloedras

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Kruising van Wagyu en Holstein levert mooie resultaten op

Libramont In rundvee bestaan er tal van rassen en kruisingen tussen rassen zijn zo oud als de veeteelt zelf. Soms zijn er toch verrassende, nieuwe kruisingen. De Waalse familie Pierard kruist systematisch Wagyu met Holstein en is heel tevreden met het resultaat.
Voir plus d'articles
Meest gelezen