Startpagina Archief

Bezoek tijdens Open Bedrijvendag ook bedrijven uit de landbouw- en voedingssector

Op 1 oktober is het opnieuw Voka Open Bedrijvendag. Sinds 1991 openen honderden bedrijven tijdens het eerste weekend van oktober hun deuren. De deelnemende bedrijven komen uit de meest uiteenlopende sectoren en ontvangen elk jaar honderdduizenden bezoekers. Het evenement is dus steeds een groot succes.

Leestijd : 4 min

Elk jaar doen er ook bedrijven mee die een link hebben met de landbouw. Zo kan je dit jaar onder andere een kijkje gaan nemen bij Inagro, Royal A-ware, Devos Group, Ganda nv, Goodlife Foods, Maselis, en Warnez nv.

Inagro

Reeds 65 jaar staat Inagro landbouwers bij met onderzoek en advies omtrent nieuwe technieken om efficiënt en duurzaam smaakvolle producten te produceren.

Tijdens een interactieve rondgang door de onderzoeksinfrastructuur en langs de proefvelden in Rumbeke-Beitem kom je meer te weten over de verschillende uitdagingen in de land- en tuinbouwsector. Medewerkers leggen uit hoe akkerbouwers hun aardappelen het best bewaren of hoe landbouwers het bodemleven kunnen stimuleren door alternatieven te zoeken voor het ploegen. Via demonstraties ontdek je hoe de boer en boerin tegenwoordig met drones kunnen bepalen hoeveel witloofzaadjes er kiemen. Kijk zelf door de microscoop en leer dat veel van de insecten die je tussen de aardbeiplanten vindt heel nuttig zijn.

Voor de kinderen zijn er leuke doe-opdrachten. Test zelf uit hoeveel bacteriën er op jouw handen zitten en proef van onder andere insectenchips.

Royal A-ware

De 3.000 collega’s binnen Royal A-ware spannen zich dagelijks in om de lekkerste kaas, zuivel, room en andere verse foodproducten te maken voor België, Nederland én de rest van de wereld. Sinds 2021 is België het tweede thuisland van deze Nederlandse zuivelverwerker. Ondertussen zijn er in België 4 productielocaties, waar hoogwaardige zuivelproducten gemaakt worden zoals melk, yoghurt, plattekaas, room en melkpoeder voor klanten in binnen- en buitenland.

Tijdens de Voka Open Bedrijvendag stelt Royal A-ware haar kantoren in Tielt open voor bezoek. Daar vind je het team Melkzaken, dat zorgt voor de samenwerking met melkveehouders, maar er zullen ook mensen vanop de productiesite te Aalter aanwezig zijn om uitleg te geven over het productieproces van melkpoeder en over de daarbij horende functies.

Devos Group

Devos Group uit Bekkevoort is een fruitbedrijf dat het levenslicht zag in 1984. Stefaan Devos en Martine Theunis besloten om, in navolging van hun ouders die een aantal rijen fruitbomen hadden, een fruitbedrijf op te richten. Aangezien het jonge koppel geschoold was als ingenieurs, en niet als landbouwers, gaven ze al snel hun eigen draai aan het klassieke model. Ondertussen zijn beide zonen, Pieter en Wouter Devos, in het bedrijf gekomen. Pieter is verant-woordelijk voor het commerciële aspect van het bedrijf en Wouter is de technische stuwkracht van het bedrijf en behartigt op alle mogelijke manieren de vlotte werking van het bedrijf. Devos Group doet aan fruitteelt en -bewaring en is een belangrijke speler geworden in de Belgische én internationale fruithandel.

Devos Group heeft 300 ha aan eigen productie, en kan 20 miljoen kg fruit bewaren, verdeeld over 80 koelcellen die permanent gemonitord worden. Per dag kan er tot 350 ton fruit gesorteerd en verpakt worden. Jaarlijks verhandelt het bedrijf zo’n 50 miljoen kg, van lokale zaken tot grote internationale retailers.

Naast de deuren van het fruitbedrijf openen ze ook de deuren van hun topsportstal voor paarden.

Ganda

Ganda Ham is een erkend Belgisch traditioneel streekproduct van topkwaliteit en wordt gedragen door een stevige geschiedenis. Wat ooit in 1954 begon in de slagerij ‘Cornelis & Mattheeuws’, groeide uit tot ham van de bovenste plank. Het bedrijf ging van vader (Roger Cornelis) op zoon (Dirk Cornelis). Sinds kort werd de fakkel ook doorgegeven aan de jongere generatie. Koen Damme, de nieuwe CEO van Ganda Fine Food, staat samen met zijn team klaar om ervoor te zorgen dat de klant dag na dag een topproduct krijgt.

Je kan in Destelbergen zelf gaan ontdekken hoe het bedrijf elke dag met de grootste zorg Ganda Ham van superieure kwaliteit produceert, en welke verschillende stappen daarvoor nodig zijn.

Goodlife foods

GoodLife Foods Bocholt, ook wel bekend als IZICO Bocholt N.V., is de fabriek waar de bekende Bicky burger wordt gemaakt. Naast de Bicky burger maken ze daar ook de bekende frikandel van Beckers. Ze zijn de grootste leverancier van frikandellen in Europa. Ze leveren aan retailers, bedrijven en cafetaria’s, en ze dragen veiligheid en hygiëne hoog in het vaandel.

Maselis

Maselis, gevestigd in Roeselare, is actief in graanverwerking. Al bijna 200 jaar verwerkt het bedrijf granen zoals maïs, haver, gerst, tarwe en rijst tot ingrediënten voor de voedingsindustrie. Maselis behoort bij de grootste verwerkers van maïs en haver in Europa, en levert aan de belangrijkste Europese voedingsproducenten. Hun ingrediënten vind je dan ook terug in diverse producten: ontbijtgranen, bier, snack food, brood, koekjes… De technologieën die het bedrijf in huis heeft, zijn erg divers: koken, malen, pellen, toasten, pletten, vlokken, extruderen, poffen en noem maar op.

Warnez

Het familiebedrijf Warnez in Tielt, onder leiding van Jan en Filip Warnez, verpakt reeds sedert 1950 verse aardappelen en heeft z’n groei altijd kunnen bewerkstelligen door strategische partners bij elkaar te brengen in een verticale keten van teler tot de uiteindelijke consument. Vandaag wordt de aardappel in alle mogelijke verse vormen aangeboden, gaande van basisproducten tot zeer speciale aardappelsoorten in kleinverpakking. Dit alles gaat hoofdzakelijk naar de Belgische retail en naar de foodservice.

Meer informatie

Op de website www.openbedrijvendag.be vind je alle deelnemende bedrijven. Je kunt er zoeken op naam, provincie, sector en bereikbaarheid. Vervolgens krijg je een lijst met bedrijven die hun deuren openstellen voor jou.

Sanne Nuyts

Actueel

De hazelnoot: een nieuwe diversificatie

Fruit ‘s Morgens chocopasta smeren op onze boterham is een gewoonte geworden. Enkele jaren geleden stond palmolie als ingrediënt daarvan ter discussies, maar hoe zit het met hazelnoten? Hoewel hazelnoten vooral in Italië worden geproduceerd, gedijt de boom ook goed in onze streken. Enkele jaren geleden zijn Benoît Genin en Pierre-Olivier Bonhomme begonnen met de productie van Belgische hazelnoten. Het is een boeiende teelt, maar ze vereist wel wat kennis en ervaring.
Voir plus d'articles
Meest gelezen