Startpagina Melkvee

IBR: Opletten bij het doorverkopen van dieren

Vaak gebeurt het dat dieren reeds doorverkocht worden naar een derde bedrijf alvorens de 27 dagen tussentijd voor het tweede aankooponderzoek voor IBR is verstreken. Dierengezondheidszorg Vlaanderen (DGZ) wijst op de juiste procedure.

Handel en aankoop van dieren blijft het grootste risico op IBR-verspreiding. Aangekochte dieren ondergaan normaal gesproken 2 serologische onderzoeken voor IBR. Het eerste onderzoek vindt plaatst binnen de 5 dagen vanaf de aankomstdatum. Het tweede onderzoek tussen 28 tot 50 dagen na aankomst.

Nog veel besmette dieren

Nog geregeld worden er langs die weg besmette runderen teruggevonden. In de periode januari tot...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Productie van milk solids steeg in mei in zowat alle productiezones

Economie Raf Beyers, adviseur bedrijfsontwikkeling en risk management bij United Experts, overliep met ons opnieuw de financiële situatie in de wereld en de evoluties op de internationale zuivelmarkten. Hoewel Trump de wereld in de tang houdt met zijn handelstarieven, lijken de markten hier nog niet op te reageren.
Meer artikelen bekijken