Startpagina kleinvee

Verbod op dwangvoederen in Brussel

Op 14 juli verbood het parlement van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest dwangvoederen voor de productie van foie gras. Dit is slechts een symbolische beslissing, aangezien er geen enkele kwekerij te vinden is in Brussel. De Belgische foie gras-sector is niettemin teleurgesteld: “De parlementsleden hebben zich niet op onpartijdige wijze geïnformeerd.”

De leden van het parlement van het Brussels Hoofdstedelijk Gewest hebben vandaag beslist om dwangvoederen te verbieden. Dit is een louter symbolische beslissing aangezien er zich geen enkele foie gras kwekerij in het Gewest bevindt. Niettemin hadden de Belgische foie gras-producenten gevraagd om gehoord te worden, en hadden ze alle leden van de Commissie Leefmilieu uitgenodigd om een bezoek te brengen aan een foie gras kwekerij om hen te voorzien van transparante informatie over de sector.

“Het wordt tijd dat “...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in kleinvee

Groeikansen in de biologische geitenzuivel

kleinvee Na enkele moeilijke jaren herstelt de markt voor biologische geitenzuivel zich opnieuw, net als de biologische markt in het algemeen. De energie- en inflatiecrisis is achter de rug en de consument vindt terug de weg naar kwaliteitsvolle voeding geproduceerd met respect voor dier, mens en milieu. Waar er een jaar geleden nog sprake was van degraderen naar gangbaar, laten zich nu tekorten aan biologische geitenmelk voelen.
Meer artikelen bekijken