Startpagina Actueel

Premie van 40 euro per ha voor het verhogen van het effectieve organische koolstofgehalte

De Vlaamse regering maakt 925.000 euro vrij uit het Vlaams Klimaatfonds voor de maatregel ‘verhogen van het effectieve organische koolstofgehalte van bouwland via het teeltplan’.

Leestijd : 1 min

Landbouwers die een verbintenis voor deze maatregel aangaan, kunnen een subsidie krijgen als op hun volledige areaal bouwland, op basis van hun teeltplan, de gemiddelde hoeveelheid Effectieve Organische Koolstof (EOC) die wordt aangebracht, hoger is dan de referentie EOC-waarde van 1.500 kg C per ha per jaar.

De EOC-aanvoer wordt bepaald op basis van het teeltplan, zoals aangegeven in de verzamelaanvraag, waarbij hoofd- en nateelt in rekening worden gebracht. Elke teeltcode heeft een specifieke EOC-waarde, gebaseerd op de cijfers uit de Demeter tool van de Vlaamse Landmaatschappij. Er wordt een premiebedrag van 40 euro per ha toegekend. De middelen komen bij het budget van het departement Landbouw & Visserij.

Lieven Vancoillie

Lees ook in Actueel

Guido Van Huylenbroeck opdrachthouder voor Vlaamse landbouwvisie 2030–2050

Actueel Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns zet een belangrijke stap richting een toekomstgerichte landbouw in Vlaanderen. De minister start het traject dat moet leiden tot een langetermijnvisie voor de Vlaamse land- en tuinbouw tegen 2050. Om dat proces in goede banen te leiden, stelt de minister em. prof. dr. Guido Van Huylenbroeck aan als opdrachthouder.
Meer artikelen bekijken