Startpagina Actueel

Inagro opent Agrotopia, het ‘pretpark voor planten’, met een groots festival in Roeselare

Met een Festival voor de Toekomst wordt Agrotopia, de grootste dakserre van Europa op een loods van de REO-veiling in Roeselare, ook voor het grote publiek geopend. In dit ‘pretpark voor planten’ gaat innovatief onderzoek naar de nieuwste teelttechnieken in de glas- en professionele stadstuinbouw gebeuren. Agrotopia, het festival voor de toekomst, loopt van zaterdag 25 september tot en met zondag 3 oktober.

Agrotopia wordt gerealiseerd met de steun van Inagro, de provincie West-Vlaanderen, de Vlaamse overheid via het VLIF, REO Veiling en Europa via het EFRO Vlaanderen-programma. Het is niet verwonderlijk dat Agrotopia in het hart van West-Vlaanderen ligt. Aan het project hangt een prijskaartje van 15 miljoen euro.

Moestuin van Europa

West-Vlaanderen is niet alleen de belangrijkste land- en tuinbouwprovincie van...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Subsidietermijn grondaankoop voor bebossing door natuurbeheerders verlengd tot eind 2027

Milieu Natuurbeheerders die gronden aankopen om die te bebossen zullen daarvoor nog tot eind 2027 een subsidie kunnen aanvragen bij de Vlaamse overheid. De termijn voor die subsidieregeling – die is ingevoerd door de vorige Vlaamse regering in de ambitie om tegen 2030 10.000 ha extra bos te realiseren – was eigenlijk eind 2024 al vervallen, maar wordt nu door minister van Omgeving Jo Brouns (cd&v) verlengd tot eind 2027.
Meer artikelen bekijken