Startpagina Actueel

DGZ lanceert coachingtraject antibioticareductie

Binnenkort zal je een coaching van DGZ kunnen aanvragen om het antibioticagebruik op je bedrijf te verlagen. Het concept wordt van 20-22 mei voorgesteld op de Agridagen in Ravels. In het kader van een ander project ‘Veepeiler’ kon een dierenarts van DGZ het antibioticagebruik al doen dalen op een varkensbedrijf in West-Vlaanderen dat kampte met Streptococcus suis .

Een infectie met streptokokken zorgt niet alleen voor gezondheidsproblemen bij de dieren maar heeft ook economische gevolgen voor de varkenshouder. Geïnfecteerde dieren presteren minder en hebben meer antibiotica nodig. De problemen aanpakken of voorkomen is niet gemakkelijk, maar wel mogelijk.

Streptokokken

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Nieuwigheden GLB 2026 gerealiseerd met en voor landbouwers

Actueel Voor de campagne 2026 worden enkele maatregelen binnen het Gemeenschappelijk Landbouwbeleid (GLB) aangepast. Zo wordt de ecoregeling ‘verhogen organische koolstofgehalte – stalmest’ vereenvoudigd en komen nieuwe teelten in aanmerking voor de ecoregeling ‘eenjarige ecoteelten’. Alle aanpassingen zijn wel nog onder voorbehoud van definitieve goedkeuring.
Meer artikelen bekijken