Startpagina Akkerbouw

Koolzaad: meer dan ooit Vlaams-Brabantse trots

Het areaal koolzaad in de glooiende Vlaams-Brabantse velden groeit jaarlijks zienderogen. Het Praktijkpunt Landbouw Vlaams-Brabant doet daarom ook onderzoek om de teelt vlot te doen verlopen. Onderzoeker Wim Fobelets geeft uitleg bij de bestrijding van de koolzaadglanskever en ziet heil in een mengteelt met vlinderbloemigen.

De koolzaadproductie was lange tijd gesitueerd in West-Vlaanderen en Vlaams-Brabant. Doorheen de jaren daalde het koolzaadareaal in West-Vlaanderen. In Vlaams-Brabant stijgt het areaal jaarlijks. “Relatief gezien staat het meeste koolzaad in Vlaams-Brabant. Het areaal in België stijgt ook”, aldus onderzoeker Wim Fobelets. In 2022 bedraagt de aangegeven oppervlakte in de verzamelaanvraag 687 ha, in 2021 bedroeg deze 572 ha en in 2020 496 ha.

In 2019 werd de laatste rassenproef ingezaaid in Bertem door...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Eerste cijfers van LCV-netwerk wijzen op snelle afrijping

Maïs De eerste maïs zit ondertussen al onder zeil en her en der in Vlaanderen wordt al gehakseld. Vooral kolfloze maïs wordt geoogst, maar ook normaal ontwikkelde maïs begint op verschillende plaatsen snel te verdrogen. Met opnieuw enkele zomerse dagen voor de boeg kan de afrijping snel verdergaan. Percelen tijdig controleren en, waar nodig, de loonwerker vastleggen, is dan ook de boodschap.
Meer artikelen bekijken