Startpagina Actueel

Grote Nederlandse plantenkweker stopt wegens hoge kosten

Plantenkweker Plantise, in omzet de grootste kweker van planten in Nederland, sluit op 1 april 2023 de deuren van zijn vestigingen in Nederland. Ongeveer 200 vaste werknemers en 200 flexkrachten verliezen hun baan.

Plantise is gespecialiseerd in het kweken van biologische en reguliere jonge groente- en sierteeltplanten, zowel in binnen- als buitenland, die dan elders worden opgekweekt tot volwassen planten. De Nederlandse vestigingen van Plantise staan in Baarlo, Kessel, Berkel en Rodenrijs en Naaldwijk. Plantise heeft een gezamenlijk kasoppervlak van 50 ha in Nederland en 16 ha in het buitenland (Hongarije, Frankrijk, Zuid-Afrika, Tunesië, Algerije en de Filipijnen).

Plantise behoort met een omzet van 68...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Subsidietermijn grondaankoop voor bebossing door natuurbeheerders verlengd tot eind 2027

Milieu Natuurbeheerders die gronden aankopen om die te bebossen zullen daarvoor nog tot eind 2027 een subsidie kunnen aanvragen bij de Vlaamse overheid. De termijn voor die subsidieregeling – die is ingevoerd door de vorige Vlaamse regering in de ambitie om tegen 2030 10.000 ha extra bos te realiseren – was eigenlijk eind 2024 al vervallen, maar wordt nu door minister van Omgeving Jo Brouns (cd&v) verlengd tot eind 2027.
Meer artikelen bekijken