Startpagina Actueel

Landbouwers vragen meer hulp en begrip

Verschillende veehouders uit het wolvengebied vertelden aan Landbouwleven dat ze hun weides wel wolfwerend willen omrasteren, maar dat ze daarvoor meer middelen nodig hebben. Het onderhoud en nazicht van die rasters vraag veel extra werk. Velen vinden het ook absurd dat hun omheining nu dieren moet buiten houden in plaats van binnen.

In het debat over de wolf wordt volgens hen ook te weinig rekening gehouden met de stress die veehouders ervaren in het wolvengebied. Een weide wolfwerend omheinen is een stuk minder gemakkelijk dan veel mensen denken, en als er dan een dier wordt aangevallen, krijgt de veehouder vaak de schuld.

Altijd stress

Bert Driessen, expert dierenwelzijn en diergedrag, begrijpt heel goed dat veehouders in wolvengebied nooit op...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

“Hier komt geen ander ras in de stal dan Belgisch witblauw”

Vleesvee Frederik Van Caelenberghe en zijn echtgenote Melissa van de Watermolenhoeve in Massemen zijn blij met de betere prijzen die ze sinds kort krijgen voor hun witblauwe runderen. Die geven hun en hun collega’s opnieuw wat ademruimte om voort te kunnen ondernemen. Er zijn echter nog meer uitdagingen voor de sector van het vleesvee in Vlaanderen dan enkel de prijzen.
Meer artikelen bekijken