Startpagina Recht

Diverse wijzigingen Pachtwet

Op donderdag 9 februari 2023 werd de volledige tekst van het voorstel van het Vlaams Pachtdecreet bekendgemaakt. In dit laatste artikel van de reeks waarin we de belangrijkste nieuwigheden bespraken, komen nog enkele diverse wijzigingen aan bod. Het spreekt voor zich dat je in Landbouwleven zal kunnen lezen welke verdere evoluties dit voorstel van Vlaams Pachtdecreet kent.

In artikel 18 van de huidige Pachtwet is geregeld hoe overheden en openbare besturen hun goederen kunnen verpachten. Omdat de wettelijk vastgelegde werkwijze in de praktijk als zwaar, rigide en ingewikkeld wordt ervaren, kiest het voorstel van Vlaams Pachtdecreet ervoor om die werkwijze aan te passen.

Aanpassingen werkwijze openbare verpachting

Een eerste wijziging is het schrappen van de rol van de provincie om de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Recht

Zonevreemde basisrechten onder de loep

Recht Als niet-landbouwer wonen in agrarisch gebied was de laatste weken een hot item. Politici en beleidsmakers haastten zich om te zeggen dat er een einde moet komen aan de zogenaamde ‘fermettisering’. Dat wil echter niet zeggen dat wonen in agrarisch gebied binnenkort helemaal niet meer kan. Het beleid richt zich enkel tegen bedrijfswoningen die een andere functie krijgen.
Meer artikelen bekijken