Startpagina Aardappelen

Wel verkleuring, geen opbrengstderving met Centium in naopkomst

Als aanvulling op ons artikel over gewasbescherming van vorige week, brengen we hier een verduidelijking over de inzet van Centium in de aardappelteelt in naopkomst.

Leestijd : 1 min

In het verleden werd Centium (met actieve stof 360 g/l clomazon) in naopkomst erkend om aan te tonen dat de specifieke Centium CS- formulering weliswaar verkleuring kan veroorzaken, maar zonder gevolgen voor de opbrengst.

Dat toont ook aan dat eventuele verkleuring na een vooropkomstbehandeling geen negatief effect heeft op de opbrengst.

Inzet van Centium in de naopkomst is doorgaans geen praktijkadvies.

TD

Lees ook in Aardappelen

Gemiddelde productie in de NEPG zone geplaagd door kwaliteitsproblemen

Aardappelen De laatste 4 maanden waren geen rustige tijd voor de aardappelproductie. Ondanks de moeilijke weersomstandigheden wijzen de eerste opbrengstramingen op een terugkeer naar de meerjarige gemiddelden. De NEPG schat dat telers ongeveer 23 miljoen ton primeurs en aardappelen zullen oogsten. Dit is 1,3 miljoen ton meer dan in 2022 en gelijk aan de productie van 2021. Aardappelplaag zal ook een grote impact hebben op de oogst van 2023. 
Meer artikelen bekijken