Startpagina Veeteelt

Minister Weyts bekijkt nieuwe maatregelen tegen het gebruik van silobanden

Versleten autobanden die ingezet worden voor het afdekken van silo’s kunnen koeien doden. Een verbod op silobanden komt er waarschijnlijk niet in Vlaanderen. Vlaams minister van Dierenwelzijn Ben Weyts (N-VA) wil wel met de landbouworganisaties bekijken welke maatregelen er kunnen genomen worden.

Oude autobanden worden vaak gebruikt om veevoer af te dekken. Naarmate de banden brozer worden, kunnen metaaldraden uit de banden in het veevoer terechtkomen. “In heel wat Vlaamse weides en landbouwgronden zien we nog steeds oude autobanden liggen”, stelt Ludwig Vandenhove van Vooruit. Hij vroeg in de commissie Dierenwelzijn op 28 juni dat de minister een verbod zou instellen op het gebruik van silobanden, naar het voorbeeld van Frankrijk.

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Matthijs Baan bottelt de verse melk van elke koe direct in een aparte fles

Melkvee De Nederlandse melkveehouder Matthijs Baan scoort internationaal hoog met zijn concept ‘ElkeMelk’. Op 27 november 2024 zat hij aan tafel met koning Willem-Alexander en koningin Máxima van Nederland tijdens de Uitblinkerslunch. Hij won immers in 2023 2 eerste prijzen tijdens de World Dairy Innovation Awards in Londen, in de categorie ‘beste ambachtelijke zuivel’ en in de categorie ‘beste innovatieve zuivel start-up’.
Meer artikelen bekijken