Startpagina Tuin

Bosbessen: de blauwe bes en haar familie

De bosbes is een buitenbeentje onder de bessensoorten. Dat is niet omwille van zijn groeivorm of zijn vele en lekkere bessen, maar wel omwille van de eisen die bosbessen stellen aan de bodem en door hun specifieke voedingsbehoeften. Mits de juiste verzorging is het echter perfect mogelijk om deze lekkere bessen ook in de eigen tuin te kweken.

De teelt is misschien niet de eenvoudigste, en nog moeilijker is de correcte naamgeving van deze bessen. Dat komt vooral omdat de meest geteelde soorten hun wortels hebben in Amerika en ze dan ook vaak verhandeld worden (zowel de bessen als de planten) onder hun Engelse naam.

Dikwijls wordt de Nederlandse naam ‘bosbes’ of ‘veenbes’ gebruikt voor verschillende botanische soorten. De...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Tuin

Pluktuin in Antwerpen luidt met 100.000 tulpen nieuw bloeiseizoen in

Tuin Voor de zevende keer luidde de Pluktuin in Antwerpen op zaterdag 17 januari met 100.000 Vlaamse tulpen het begin van het nieuwe bloeiseizoen in. Bloemenliefhebbers konden op het Operaplein langskomen om er een gratis boeket van 15 tulpen samen te stellen. De Pluktuin is een initiatief van het Vlaams Centrum voor Agro- en Visserijmarketing (VLAM) en de Vlaamse sierteeltsector.
Meer artikelen bekijken