Startpagina Veeteelt

Clarinval bereidt ministriële besluiten voor over IBR

Federaal minister van Landbouw David Clarinval bereidt een ministerieel besluit voor tot wijziging van het koninklijk besluit van 6 februari 2023 over de bestrijding van infectieuze boviene rhinotracheïtis (IBR). Het nieuwe besluit geeft de mogelijkheid aan beslagen met de status ‘besmet’ of ‘gE NEG met vaccinatie’ om nog tot 1 april 2025 hun dieren te vaccineren tegen IBR.

Samen met andere maatregelen zal dit ministrieel besluit volgens minister Clarinval veeteeltbedrijven die moeilijkheden hebben ondervonden om de IBR-vrije status te verwerven of die recent te kampen kregen met nieuwe besmettingen, toelaten om bijkomende besmettingen te beperken en hun IBR-vrije status snel terug te krijgen.

Bestrijding sinds 2007

IBR werd recent opnieuw vastgesteld in West-Vlaanderen. België...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Veeteelt

Nog eens 210 varkenshouders laten zich uitkopen

Varkens Bij de tweede oproep tot vrijwillige stopzetting van varkensstallen hebben van de 324 exploitaties die deelnamen en een vrijwillig aanbod met vergoedingen ontvangen hebben, 210 exploitaties effectief varkensstallen stopgezet en de uitbetaling aangevraagd, zo laat het kabinet van minister Jo Brouns (cd&v) weten.
Meer artikelen bekijken