Startpagina Economie

Europees Parlement verlengt tariefvrije import Oekraïense landbouwproducten

Het Europees Parlement heeft dinsdag 23 april ingestemd met een verlenging van de tariefvrije import van Oekraïense landbouwproducten na 5 juni. Er worden ditmaal wel een aantal beperkingen opgelegd om een aantal Europese markten te beschermen.

Het halfrond gaf met 428 tegen 131 stemmen (44 onthoudingen) zijn fiat voor een compromis dat begin deze maand was gesloten met de lidstaten. Dat akkoord had heel wat voeten in de aarde. Onder druk van de boerenprotesten eisten lidstaten als Polen en Frankrijk meer bescherming voor Europese landbouwers, die vrezen dat massale invoer de prijzen kan kelderen.

Het uiteindelijke compromis voorziet bijvoorbeeld...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Economie

Milcobel verhoogt de melkprijs opnieuw met 0,75 euro/100 l

Economie De raad van bestuur van zuivelcoöperatie Milcobel besliste op 20 mei over de melkprijs voor deze maand. Milcobel zal voor de lopende leveringen van de maand mei 2025 een standaard melkprijs hanteren van 50,25 euro/100 l. Dit is een stijging met 0,75 euro/100 l ten opzichte van april 2025.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Land -en Tuinbouwmachines Vercammen BV.

Berlaar, Antwerpen, België

Solliciteer nu

V&H Service BV

Merchtem, Vlaams-Brabant, België

Solliciteer nu

Wintmolders BV

Brustem, Limburg, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures