Startpagina Edito

Edito: Het recht op vergissing

Vlaams minister van Binnenlands Bestuur en van Binnenland en Steden- & Plattelandsbeleid Hilde Crevits (cd&v) wil voor burgers het 'recht op vergissing' invoeren. Mensen mogen kleine, onopzettelijke fouten maken zonder dat daar zware gevolgen aan gekoppeld zijn.

Hilde Crevits heeft het in de eerste plaats over administratieve fouten, zoals het te laat indienen van een attest of een fout op een aanvraagformulier, waardoor mensen een premie of een ander voordeel mislopen. Het Grondwettelijk Hof zei eerder ook al dat de burger het recht heeft om fouten te maken, zonder daarvoor gestraft te worden. De Vlaamse regering wil dat recht op vergissing voortaan zelfs decretaal verankeren.

In deze context gaat het over de relatie tussen burgers en overheid, niet over de...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Edito

Edito: Meanderende bemoeienissen

Edito Nieuw onderzoek toont aan dat ‘meanderend’ maaien de biodiversiteit kan verhogen. Over landbouwkundige voor- of nadelen vinden we in de marge van deze berichtgeving echter niets terug. Wordt dit niet de bemoeienis te veel voor de landbouwsector?
Meer artikelen bekijken