Startpagina Melkvee

Brouns geen voorstander van afbouw melkveestapel

De daling van het aantal melkveebedrijven in Vlaanderen is geen nieuw fenomeen. “Het wordt problematisch wanneer de blijvers weinig ruimte krijgen om te ondernemen en de marktkansen te benutten”, zegt Vlaams minister van Landbouw Jo Brouns. Hij wil Vlaamse melkveehouders meer rechtszekerheid kunnen bieden en meer technieken aanreiken om emissiereducties te realiseren.

Arnout Coel van N-VA vroeg in de commissie Landbouw van 2 april een reactie van minister Brouns (cd&v) op het bericht van de Belgische Confederatie van de Zuivelindustrie (BCZ) dat de Belgische melkproductie in 2024 met 34 miljoen l is gedaald ten opzichte van het voorgaande jaar en dat een verdere daling onvermijdelijk lijkt. Volgens de cijfers van het Melkcontrolecentrum Vlaanderen (MCC) is het volume opgehaalde melk vorig jaar dan weer nagenoeg gelijk gebleven.

“Ik krijg inderdaad signalen dat de beschikbaarheid van voldoende melk al op korte...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Zuivelverwerkers tonen zich weerbaar

Melkvee De Belgische zuivelsector staat op een scharniermoment. Terwijl het thuisverbruik stijgt en de internationale vraag verder groeit, staan zuivelverwerkers onder druk door lage marges en vele onzekerheden. Dit blijkt uit de jaarvergadering van de Belgische Confederatie Zuivelindustrie (BCZ).
Meer artikelen bekijken