Startpagina Actueel

Extra personeel bij Agentschap Landbouw en Zeevisserij

Bij het Agentschap Landbouw en Zeevisserij wordt een aanzienlijke personeelsuitbreiding doorgevoerd. Zowat 50 ‘stikstof-ambtenaren’ gaan er tot eind 2030 aan de slag. Dat antwoordde Vlaams minister van Landbouw & Omgeving Jo Brouns (cd&v) op een schriftelijke parlementaire vraag van Stefaan Sintobin (Vlaams Belang).

Leestijd : 2 min

Het stikstofbeleid van de Vlaamse regering is volgens Brouns vooral extra beleid bovenop het reguliere beleid en bovenop de bestaande taken. “Deze bijkomende taken kunnen niet integraal door het bestaande personeel worden opgevangen. Voor deze bijkomende taken moet er dan ook noodgedwongen een beroep gedaan worden op tijdelijke functies, die lopen tot het voorziene einde van de conceptnota van de Programmatische Aanpak Stikstof (PAS), en dat is eind 2030”, zegt minister Brouns.

Ook voor biolandbouw en agro-ecologie

Zowat 40 tijdelijke personeelsleden zullen werken rond de PAS-maatregelen, 2 zullen werken aan biolandbouw en agro-ecologie en dan zijn er nog 8 met diverse taken. De functies gaan van dossierbeheerder VLIF-steun, adviseur VLIF-dossiers PAS, adviseur beleidsimplementatie, verantwoordelijke dossiers stikstof, een controleur landbouw, een beleidsadviseur agro-ecologie, een afdelingshoofd, een dossierbeheerder stikstof en een procescoördinator voor de stikstofdossiers tot een financieel beheerder.

Minder boeren, meer ambtenaren

Stefaan Sintobin vindt de personeelsuitbreiding opmerkelijk in het licht van de huidige besparingspolitiek van de Vlaamse regering. Hij stelt zich ook vragen bij de verhouding tussen het dalende aantal landbouwers in Vlaanderen en het stijgende aantal landbouwambtenaren.

Brouns benadrukt dat het gaat over een tijdelijke uitbreiding. “Het aantal ambtenaren bij het Agentschap Landbouw en Zeevisserij is niet rechtstreeks gelinkt met het aantal landbouwers. Ongeacht het aantal landbouwers, is de context waarin de sector moet opereren veel complexer geworden, onder meer door de PAS. Daardoor is de nodige kennis en ondersteuning ook bij het overheidsapparaat onontbeerlijk. De extra personeelscapaciteit is nodig om landbouwers te ondersteunen bij het bereiken van de PAS-doelstellingen”, besluit minister Brouns.

FVDL

Lees ook in Actueel

Meer artikelen bekijken