Startpagina Milieu

Subsidies natuurverenigingen pas toegekend na begrotingsopmaak

De subsidies voor de natuurverenigingen zullen pas worden toegekend na de begrotingsopmaak. Dat zei minister van Omgeving Jo Brouns (cd&v) dinsdag in het Vlaams Parlement na vragen van Sanne Van Looy (N-VA), Mieke Schauvliege (Groen) en Debby Burssens (PVDA).

Leestijd : 2 min

De milieu- en natuurverenigingen hadden eigenlijk al op 10 juli nieuws moeten krijgen over hun subsidie voor volgend jaar. Die beslissing bleef echter uit, waarna ze gingen protesteren aan het kabinet van de minister.

Brouns bevestigde dinsdag dat 75 van de 79 organisaties een positief advies hebben gekregen. “Ik erken de belangrijke rol die de omgevingsverenigingen spelen”, zei hij. “Maar de Vlaamse regering staat voor een belangrijke budgettaire oefening en elke minister zal gevraagd worden om zijn steen bij te dragen. Ik kan dus nu geen uitspraken doen over budgetlijnen voor 2027.”

Slecht signaal

“Deze Vlaamse regering duldt geen tegenspraak”, zei Debby Burssens. “Het middenveld mag enkel nog bestaan als het niet te kritisch is. De regering pakte eerder al subsidies van Vrede vzw, Vredesactie en Climaxi af. Terwijl er geen enkel negatief advies werd gegeven over die organisaties. En nu is de rest van het middenveld aan de beurt.”

“Ik hoor CD&V veel praten over het koesteren van het middenveld”, zei ook Mieke Schauvliege. “Maar ik zie ze niets anders doen dan erop besparen.”

“Dat omgevingsverenigingen beter moeten aansluiten bij de Vlaamse doelstellingen is al lang beslist, dat staat los van de budgettaire context”, zei Sanne Van Looy. “Maar dat neemt niet weg dat het een slecht signaal van de bevoegde minister is om de steun aan omgevingsverenigingen mee te nemen in de begrotingsoefening, terwijl hij al een paar keer heeft gezegd dat de beslissing voor 10 juli zou vallen. Natuur beheren gebeurt niet vanzelf. De overheid kan veel, maar niet alles.”

Belga

Lees ook in Milieu

Limburg verloor bijna 3.500 ha open ruimte in 12 jaar

Actueel De provincie Limburg heeft in 12 jaar tijd 3.470 ha open ruimte verloren, wat overeenkomt met bijna 3 keer de luchthaven van Zaventem. Dat blijkt uit een antwoord van Vlaams minister van Omgeving Jo Brouns (cd&v) aan Vlaams parlementslid Andy Pieters (N-VA). “In Limburg wordt het ballonnetje doorprikt dat natuur de grootste bedreiging is voor landbouwgrond”, zegt Pieters.
Meer artikelen bekijken