Startpagina Melkvee

Milcobel-melkprijs duikt als eerste in Europa onder de 30 euro

De notering van de Milcobel-melkprijs duikt in de LTO-melkprijsvergelijking voor de maand febuari als enigste referentie in Europa onder de 30 euro per 100 kg standaardmelk. De gemiddelde melkprijs in Europa ligt nu op  €34,39 per 100 kg.

Dat blijkt uit de Europese LTO-melkprijsvergelijking van milkprices.nl. Ook de gemiddelde Europese melkprijs is in vergelijking met de voorgaande maand gedaald met  €1,07. Daarmee ligt de melkprijs nagenoeg weer op hetzelfde niveau dan die van februari 2017. Enkel het Ierse Glanbia liet de melkprijs stijgen, doordat de seizoenstoeslag in februari de prijsdaling heeft gecompenseerd. Aan de andere kant van het specturm verlaagde het Duitse DMK zijn melkprijs met  €4 per 100 kg. De Franse prijzen zijn relatief stabiel.

Voor de maanden volgend...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

Belgische melkproductie stijgt opnieuw in 2024

Melkvee Belgische koeien produceerden vorig jaar meer melk dan in 2023. Daarmee bevestigen ze nogmaals een stijgende trend, tonen cijfers van Statbel. Vlaamse koeien zijn over het algemeen productiever dan hun Waalse tegenhangers. “Deze cijfers weerspiegelen het effect van intensieve selectie voor hogere melkopbrengsten.”
Meer artikelen bekijken