Startpagina Melkvee

Houd grasmat en spuitlokaal gesloten

Gras vormt een belangrijk aandeel in de ruwvoederwinning (zowel in de vorm van tijdelijk als van blijvend grasland) bij de Vlaamse veehouders. Men mag niet denken dat dit een gemakkelijke teelt is. Sommige landbouwers oogsten wel vijf, zes tot zeven keer gras per jaar. Er moet met andere woorden veel zorg en aandacht besteed worden aan de teelt van gras, die voor landbouwers een grote economische meerwaarde biedt.

Ecologisch heeft gras een aantal voordelen. Het zorgt immers voor de opslag van koolstof (C) in de bodem en door diezelfde bodem permanent te bedekken wordt het gevaar op erosie kleiner. Door de permanente groenbedekking zorgt het ervoor dat uitspoeling van stikstof (N) in de wintermaanden beperkt wordt. Gras heeft ook een esthetische functie. Zo kleurt het in de lente en de vroege zomer het landschap mooi groen.

Typische kenmerken...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

NICE lanceert korte video’s over zuivel in elke levensfase

Melkvee De Hoge Gezondheidsraad bevestigt dat 250 tot 500 ml melk of melkproducten – 2 tot 3 porties zuivel – per dag passen in een gezonde voeding. Maar uit de voedselconsumptiepeiling 2022-2023 blijkt dat 88% van de volwassenen die aanbeveling niet haalt. Om de actuele voedingsaanbevelingen meer toegankelijk te maken, ontwikkelde het kenniscentrum voedingsinformatie NICE 3 korte video’s die tonen hoe zuivel past in een gezonde en milieuverantwoorde voeding in diverse levensfasen.
Meer artikelen bekijken