Startpagina Akkerbouw

Biologische landbouw goed voor waterkwaliteit

De biosector maakt geen gebruik van chemische pesticiden. Dat komt de kwaliteit van het grondwater ten goede en maakt besparingen mogelijk op waterzuivering. Dat stelt Bioforum naar aanleiding van de wereldwaterdag.

Bioforum verwijst daarvoor naar het voorbeeld van de Duitse stad München. Die stad bewijst volgens de organisatie hoe een innovatieve ruimtelijke planning én de omschakeling naar biolandbouw zuiver drinkwater mogelijk maken, zonder de kost van een chemische zuivering. Lokale bioproducten komen daar bovenop als extra winst.

Bio bespaart op waterzuiveringskost

Het gebruik van chemische pesticiden in de gangbare landbouw veroorzaakt een waterzuiveringskost. “Deze...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Akkerbouw

Conclusies uit vragenlijst over resistente grassen

Granen Steeds meer Vlaamse graantelers melden percelen waar grassen moeilijk onder controle te krijgen zijn. Uit een enquête binnen het Grassweeds Project (Straits Committee), uitgevoerd door onder andere Inagro en UGent, blijkt dat vooral duist, Italiaans raaigras en windhalm hardnekkige problemen veroorzaken. Tegelijk groeit ook het inzicht in wat wel werkt.
Meer artikelen bekijken