Startpagina Groenten

Eerste courgettes en courgettes de Nice van het seizoen geveild bij BelOrta

BelOrta veilde gisteren de eerste courgettes en courgettes de Nice van 2020. Deze werden aangeleverd door producent Dirk de Wit van ‘D.L.T.’ en aangekocht door Guy De Winne en Groenten- en Fruit Import van Ooijen B.V..

Leestijd : 1 min

In 2019 voerden de producenten bij BelOrta ruim 12.000.000 stuks groene courgettes aan. Dit seizoen verwacht de onderneming een gelijkaardig aantal,. De courgette situeert zich dan ook reeds enkele jaren in de top 10 van populairste groenten in België, merkt de organisatie op. Dit dankt ze volgens BelOrta aan haar veelzijdigheid in de keuken. Onder meer in pasta’s, ovenschotels, quiches,… is de courgette een erg dankbare smaakmaker.

BelOrta verkoopt een uitgebreid gamma courgettes – conventioneel of bio, lang of rond, klassiek groen of opvallend geel. De courgettini behoort ook dit jaar opnieuw tot het aanbod. Andere specialties in het courgette-assortiment zijn de gele, witte en ronde courgette (‘Courgette de Nice’). Ook van de fleur de courgette werden vorige week de eerste exemplaren van 2020 verkocht. Deze kleine vruchten van de courgette die hun naam ontlenen aan het feit dat de bloem er nog aan zit.

Lees ook in Groenten

Ziektebeelden en MH-behandeling in uien, nodig door hitte en droogte

Groenten Momenteel staan door de voorbije droge en warme weken alle gewassen onder stress. Opportunistische ziektes krijgen de mogelijkheid om ze via wondjes, openingen, laesies… te infecteren. Maar er is steeds vocht nodig opdat de kieming van schimmelsporen en nadien een besmetting kan plaatsvinden. Verder waren tripsen zoals elk jaar een focuspunt. Zodra het perceel dit toelaat, pas je ook best zo snel mogelijk een MH-behandeling toe.
Meer artikelen bekijken