Startpagina Melkvee

Koe uit Peer produceerde al 145.000 l melk op 14 jaar tijd

In het Limburgse dorp Peer baten Dominique Smeets (58) en zoon Peter Smeets (33) het varkens- en melkveebedrijf ‘Kustershof’ uit. Tot voor kort leek hun bedrijf heel gewoon, maar nu kunnen ze zeggen dat ze de meest productieve, Limburgse koe sinds 20 jaar hebben.

Vader en zoon wisten dat ‘Melkkoe 107’ het vorige productierecord op hun bedrijf had verbroken, maar ze stonden er niet bij stil dat zo’n hoge cijfers op andere bedrijven ook zeer zeldzaam zijn. “Die koe gaf tot nu toe al 145.000 l melk. Dat is gelijk aan 7 volle tankwagens en 10.000 kg vet en eiwit”, vertelt Dominique. “Het vorige record binnen ons bedrijf stond op 98.000 l. Dat is dus een groot verschil.”

Goede genen

...

Dit artikel is alleen voor abonnees

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Aanmelden

U ontvangt reeds de krant ?

Activeer hier
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Melkvee

“Boerderijkampjes hebben sociale en economische meerwaarde”, vindt Lenka Lowet

Melkvee Leerkracht landbouwonderwijs Lenka Lowet (27) rust deze zomer niet uit. Ze ontvangt 3 keer per week zo’n 50 kinderen op het gemengde melkveebedrijf van haar ouders Annick en Erwin in Heers. Boerderijkampjes zijn populairder dan ooit en met ‘Het Fleckje’ grijpt Lenka haar kans om kinderen bij te brengen waar ons voedsel écht vandaan komt.
Meer artikelen bekijken