Startpagina Actueel

Greenyard schikt listerialeugens met beurswaakhond FSMA voor 500.000 euro

Greenyard heeft met de beurswaakhond FSMA een minnelijke schikking getroffen nadat het ‘onjuiste en misleidende informatie’ had verspreid over een listeriabesmetting ruim 2 jaar geleden in zijn fabriek voor diepvriesgroenten in Hongarije. De schikking bedraagt 500.000 euro.

Greenyard kondigde in juli 2018 aan dat het alle producten terugriep die 2 jaar voordien waren geproduceerd in zijn fabriek in Baja, in Hongarije, wegens listeriabesmetting. In een van de vriestunnels van de fabriek, die ruim 2 maanden gesloten bleef, werd de "aanhoudende aanwezigheid van Listeria monocytogenes" gevonden. De listeriavariant uit de fabriek werd gelinkt aan 47 ziektegevallen, van wie 9 mensen overleden.

Laattijdige verspreiding van voorwetenschap...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Vleesvee in Vlaanderen: meten is weten

Vleesvee De weegresultaten van zijn Belgisch witblauwe runderen zijn belangrijke bedrijfsgegevens voor veehouder Bruno Vanhaelemeesch uit Watervliet. “Rendabiliteit was tot aan de welgekomen prijsstijgingen van dit jaar lange tijd een grote uitdaging in het vleesvee. Wie de cijfertjes niet op orde heeft, haalt het niet”, vertelt hij.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

CRV

Sint-Denijs-Westrem, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Pluimveehandel Haerinck

Anzegem, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

DLV, studie- en adviesbureau

Wetteren, Oost-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures