Startpagina Actueel

Reële marktvraag blijft de grootste motivator voor de omschakeling naar biologische landbouw

Tegen 2030 wil Europa dat de landbouw voor 25% biologisch is. In Vlaanderen is er nog een lange, een heel lange, weg te gaan. In 2019 werd slechts... 1,4% van het landbouwareaal biologisch bewerkt. Een reële marktvraag blijft de grootste motivator voor omschakeling, zo blijkt uit bevindingen.

Dat de biologische landbouw in Vlaanderen een groot groeipotentieel heeft, is bekend. Maar hoe geraken we aan de ambitie van Europa om tegen 2030 een kwart van de landbouw biologisch te hebben? Bij ons moet dan ook op dat vlak dringend een tandje bij worden gestoken.

3de bio-netwerk rond zuivel en akkerbouw in Oost-Vlaanderen

“Om de ontwikkeling van de biolandbouw in Vlaanderen te...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

“Op 100 weken 500 eieren per opgehokte hen moet lukken”, meent de familie Verbeek

Pluimvee Pluimveehouders Dik Verbeek en zijn zoon Daniël, uit het Nederlandse Vaassen, willen hun huidige ronde Dekalb White-hennen maar liefst 100 weken aanhouden. Daarbij azen ze op 500 eieren per opgehokte hen (p.o.h.). Ze leverden voorheen aan de Albert Heijn, maar stapten in 2021 over naar Interovo Egg Group. Daardoor krijgen mensen die eieren bestellen bij thuisbezorgbedrijven Picnic en HelloFresh nu eieren van deze Vaassense pluimveehouder.
Meer artikelen bekijken