Startpagina Actueel

Boerenbond vraagt om de analyse rond de droogte te herzien

Het KMI maakte vandaag bekend dat de periode van begin mei tot 15 juni niet uitzonderlijke droog was, de voorwaarde om een dossier in kader van Landbouwramp te kunnen opstarten.

Verrassend na de mededeling van het KMI begin juni over de extreme droogte. Boerenbond wijst er op dat de uitzonderlijkheid echter over een veel langere periode moet bekeken worden gezien de droogte zich al een heel voorjaar voordoet en in een aantal regio’s tot op vandaag aanhoudt.

Boerenbond heeft onmiddellijk aangedrongen bij minister Schauvliege om een gewijzigde vraag aan het KMI te stellen, wat de minister intussen gedaan heeft. We rekenen er op dat het KMI deze snel zal beantwoorden.

Ondanks het bericht...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement
Meest recent Bekijk al het nieuws >

Lees ook in Actueel

Machinedemo toont doelgericht onkruid bestrijden met robotica en AI

Werktuigendagen Doordat steeds meer herbiciden wegvallen wordt onkruidbestrijding een stuk lastiger en groeit de nood aan efficiënte, duurzame alternatieven. Telers zijn stilaan meer aangewezen op mechanische oplossingen. Artificiële intelligentie (AI) doet ook in de land- en tuinbouw alsmaar meer haar intrede. De demo rond robotisering in onkruidbeheersing die op de Werktuigendagen plaatsvond, lokte dan ook heel wat geïnteresseerden.
Meer artikelen bekijken

Vind uw droomjob in de land- en tuinbouw

Steen pluimveebedrijf

Diksmuide, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

CBgroep bv

Staden, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Stad Kortrijk

Kortrijk, West-Vlaanderen, België

Solliciteer nu

Vind de medewerker die echt bij u past.

Plaats een vacature
Bekijk alle vacatures