Startpagina Archief

Tweede besmetting vogelgriep vastgesteld bij kalkoenbedrijf in Wervik

In het West-Vlaamse Wervik is bij een tweede commercieel pluimveebedrijf een besmetting met vogelgriep van het type H5 vastgesteld. Dat heeft het Federaal Agentschap voor de Voedselveiligheid (FAVV) woensdag gemeld. Vorige week vrijdag maakte het FAVV een eerste melding van een besmetting in Wervik.

Het tweede bedrijf is gesitueerd in de 10 kilometerzone die afgebakend werd naar aanleiding van de eerste besmetting van 20 januari. Rond de nieuwe uitbraak worden een beschermingszone van 3 kilometer en een bewakingszone van 10 kilometer ingesteld, die overlappen met de bestaande zones. De zones liggen ook gedeeltelijk in de provincie Henegouwen en Frankrijk.

Om een verdere verspreiding van het virus tegen te gaan, worden het pluimvee en de vogels die nog aanwezig zijn...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

Wie stopt de ‘fermettisering’?

Edito De conceptnota van 7 Vlaamse parlementsleden van N-VA over de fermettisering gaat over de tongen. Wordt deze nota de eerste stap naar concrete acties die het probleem oplossen of zit er meer achter en moet de oplossing van de sector zelf komen?
Voir plus d'articles
Meest gelezen