Startpagina Archief

Heuchera: van grijze muis tot hippe vogel

Heuchera’s of purperklokjes zoals hun Nederlandse naam luidt, staan al heel lang te boek als sterke tuinplanten die niet al te veel eisen stellen aan hun groeiomgeving. Omdat ze het ook nog goed doen in de halfschaduw werden ze vroeger vaak gebruikt als doorlevende bodembedekker onder bladverliezende bomen en struiken waar ze onopvallend hun werk deden, namelijk de bodem bedekken en onkruidvrij houden.

Heuchera’s werden niet alleen gewaardeerd om hun kwaliteiten als bodembedekker, ze hadden vaak ook een opvallend fraai loof en een rijke, mooie bloei. In het verleden werd Heuchera zelfs een tijd lang gekweekt omwille van zijn bloemen die het prima deden (en nog steeds doen) als snijbloem. Kortom, een degelijke, klassieke allround tuinplant die in bijna elke tuin terug te vinden was; een vaste plant zoals er 13 zijn in een dozijn.

De moderne hybriden, waarvan er nog ieder jaar nieuwe selecties op de markt komen, combineren alle...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen