Startpagina Archief

EFSA: neonics gevaarlijk

voor bijen

Bijen lopen risico’s door het gebruik van de neonicotinoïden imidacloprid, thiamethoxam en clothianidin. Dat concludeert het voedselveiligheidsagentschap van de EU, de EFSA, in een serie nieuwe rapporten. Hoe groot het risico is, hangt sterk af van de wijze van aanwending.

De EFSA stelt in een recent verschenen studie vast dat bepaalde neonicotinoïden, zoals eerder al gevreesd, een bedreiging vormen voor bijen. Het onderzoek betreft de bestrijdingsmiddelen clothianidin, imidacloprid en thiamethoxam, neurotoxische stoffen die het zenuwstelsel van insecten aanvallen. De studie kan de EU doen besluiten de producten definitief te verbieden.

Sinds 2012 liggen neonicotinoïden, pesticiden die doorgaans via een coating rond het zaad worden...

Dit artikel is alleen voor abonnees

U heeft uw maandelijkse limiet van gratis beschikbare artikels bereikt

Abonneer nu

Al abonnee of geregistreerd?

Log in of Activeer uw abonnement

Actueel

‘De 23 ha zaai-uien maken het verschil’, vindt akkerbouwer Jeffrey Prins

Aardappelen De Nederlandse akkerbouwer Jeffrey Prins zit in maatschap met zijn vader Harry en zijn oom Jan André Prins. De 3 gezinnen leven van het 200 ha grote akkerbouwbedrijf. Op het moment van ons bezoek worden net de Seresta-zetmeelaardappelen gerooid en de uien geladen. Bijzonder dit jaar is dat de zetmeelaardappelen meer opleveren dan de consumptieaardappelen die Jeffrey ook heeft.
Voir plus d'articles
Meest gelezen